Harku Valla kinnisvaraturg 2020

Harku valla kinnisvaraturg

Kas teadsite, et kalleim elamu müüdi eelmisel aastal Harku vallas 551 800 euro eest, odavaim korter 12 200 euroga ja kalleima müüdud suvila hinnaks kujunes 884 000 eurot?

Korterite ostu-müügitehinguid veerandi võrra vähem

2020. aastal sõlmiti Harku vallas kokku 314 korteriomandi ostu-müügitehingut, mida on 159 võrra rohkem kui eelneval aastal. Nii suure tehingute tõusu põhjuseks oli hoogne uusarenduste valmimine. Kõige aktiivsem piirkond tehingute osas oli ülekaalukalt Tiskre küla, kus tehti 236 tehingut hinnaga 1732 €/m2 kohta. Tehingute arvu poolest järgnesid Milliseid kinnisvaratehinguid tehti Harku vallas 2020. aastal? Tiskre külale Tabasalu alevik ja Harku alevik vastavalt 37 ja 20 tehinguga. Keskmiseks ruutmeetrihinnaks aastal 2020 kujunes Tabasalus 1524 €/m2 ja Harkus 1563 €/m2

Majade tehingud püsisid stabiilsed, huvi elamumaade ja suvilate vastu kasvas

Kui Harku valla elumajade tehingute arv oli võrreldes eelneva aastaga sama, vastavalt 65 ja 64 tehingut, siis elamumaade ostumüügitehingute arv kasvas ligi kolmandiku võrra – 157 tehinguni. Tõusnud on ka huvi suvilate vastu − vastavaid tehinguid tehti võrreldes 2019. aastaga 18% võrra rohkem. Kõige suurem huvi suvilate vastu on inimestel Vääna-Jõesuu külas, kus tehti kokku 33 tehingut hinnaga 1690 €/m2 kohta. Kõige kallimad suvilad asuvad mereäärses Rannamõisa külas ning soodsaimad Viti külas.

Õige aeg suvila ostmiseks ja müümiseks

Talv on parim aeg suveplaanide tegemiseks. Suvilas on mõnus toimetada juba esimeste soojade kevadilmadega, seega on märtsist maini kõige aktiivsem aeg, et suvilat uuele potentsiaalsele ostjale tutvustada või et ise huvilisena parimast valikust osa saada. Kui plaanite suvilat osta, on talve lõpp ideaalne, et saada aru, kuidas suvila karmides ilmastikutingimustes vastu peab.

Missugune on suvila krundi seisukord vesisel aastaajal?
Milline on suvila ligipääsuvõimalus lumisel talvel?
Kas suvilas on võimalik ka talvel elada või saaks seda näiteks välja rentida?

Kui plaanite suvilat müüa, on enne hooaja algust mõistlik kontrollida dokumentatsiooni ja veenduda, et suvila potentsiaalsete huviliste silmis võimalikult atraktiivne oleks. Vaadake üle, kas teie tehtud ümberehitustööd kajastuvad ka ehitisregistris.Kui kaua olete suvilat omanud ning kas tulenevalt müügist on vaja maksta tulumaksu?Kas suvilas on tarvis teha parandustöid, mis hinda tõstaksid?
Neile küsimustele tasub aegsasti mõelda.

Statistika ülevaates on kasutatud Maa-ameti andmebaase.

Vajad kinnisvaraalast nõu või abi ostmisel/müümisel? võta ühendust!

Real Estate Agent
1Partner Kinnisvaramaakler